Rozuzlení

8. března 2008 v 20:05 |  Chutné hádanky
Uhodli jste všichni - je to sušené kiwi


Původ a historie

Předkem dnešního kiwi je Actinidia deliciosa, která má svůj původ v Číně. Jiný předek kiwi, také Actinidia byl opět nalezen v Číně. Semena začala cestovat světem a brzy se rozšířila do Japonska a na Sibiř. Počátkem 20. století byla kiwi "představena" Novému Zélandu a také zasazena.
Původně si lidé, kteří kiwi ochutnali, mysleli, že chutná po angreštu, proto jej pojmenovali také čínský angrešt či angrešt Číňana. Kiwi však s angreštem a jeho rodinou nemá nic společného.

Použití kiwi v kuchyni

Kiwi můžeme jíst syrové nebo tepelně upravené. Většina lidí si kiwi před konzumací loupe, ale není to důležité. Kiwi můžeme klidně jíst jako jablko. Stačí jej umýt a můžeme se do něj pustit. Nejlepší způsob, jak jíst kiwi, pokud je nechceme jíst se slupkou, je rozpůlit je a lžičkou vydlabat zelenou dužinu. Také můžeme kiwi oloupat, omýt a sníst. Dá se použít škrabka na brambory nebo obyčejný loupací nůž.

Díky změkčovacímu enzymu není dobré kiwi používat v dezertech a moučnících, které obsahují mléko nebo mléčné výrobky. Přesto je kiwi v kombinaci se šlehačkou v mnoha oblíbených dezertech. Kiwi chutná nejlépe v čerstvém stavu, ale můžeme z něho dělat i kompoty, koláče, ovocné dezerty, marmelády, používají se ke zdobení dezertů a výrobků studené kuchyně. V poslední době se kiwi také používá při výrobě džusů nebo míchání koktejlů. Samozřejmě můžeme kiwi i sušit.
Zdroj: Wikipedia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tea Tea | 9. března 2008 v 17:57 | Reagovat

Já jsem neuhodla.:-( Asi v nějakém rozpoložení mysli jsem se domnívala, že kiwi je slanina a po orestování na pánvi bude krásně průhledné a křupavé. :-))) Nedalo mi to, pár plátků jsem hodila na lehce vymazanou teflonku, kiwi změklo ještě víc, než bylo a do průhlednosti mělo také daleko. Nicméně, cukr v něm krásně zkaramelizoval, chutí připomínalo sušené švestky nebo jiné sušené ovoce, tak jsem s tím ozdobila grilovanou panenku s chilli, přidala pečené brambory a vznikl z toho nečekaně zajímavý a výborný nedělní oběd......Ještě, že ty hádanky nejsou o ceny:-))))

2 Alena Alena | E-mail | 9. března 2008 v 18:46 | Reagovat

Teo,

v hádance píšeš, že je to kiwi, takže jsi uhodla. A díky tobě vznikl výborný oběd. :-)  To je báječná kombinace chilli a kiwi. Tohle zcela jistě vyzkouším.

Zdraví Alena

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.